cs

Jan Vitinger

Jan Vitinger (*1984 v Praze) je český trumpetista. Pravidelně spolupracuje s varhaníkem Janem Doleželem (docent hry na varhany Hochschule für Musik Würzburg), Žesťovým souborem města Plzně, Ensemble 5+5 a triem Trubka, Kontrabas & Klavír. 

Podílel se na německé premiéře skladby pro trubku a varhany "Gesang der Auferstandenen" Georga Piela v Augsburgu, české premiéře skladby "Revelation" Georgse Pelecise v Praze, živé hudbě k němému filmu Roberta Wieneho "Das Kabinett des Dr. Caligari" v Lübecku, provedení hudby Dmitrije Šostakoviče k němému filmu Leonida Trauberga a Grigorije Kozinceva "Nový Babylon" v Praze, uvedení komorní opery pro tenor, trubku, vypravěče a dvě tanečnice "Eufrides před branami Tymén" Josefa Berga v Brně a mnoha dalších projektech. 

Jako sólista se představil na festivalech Janáček Brno, Haydnovy hudební slavnosti, Orgelherbst Obereisenheim, Svatováclavské slavnosti v Praze, Český varhanní festival, Litoměřické varhanní léto a řadě dalších. 

Absolvoval plzeňskou konzervatoř ve třídě Antonína Pechy. Umělecké vzdělání si doplnil na interpretačních kurzech Reinholda Friedricha, Christophera Martina, Ericha Rinnera, Jamese Watsona, Gregory R. Jonese a Malte Burby.